Registration

Regjistrohu tek Forumi Virtual - Shqiptaret te bashkuar

The Facebook Platform

Informacion I Kėrkuar

Please enter the name by which you would like to log-in and be known on this site.

Zgjidhni njė fjalėkalim pėr llogarinė tuaj. Kini parasysh qė fjalekalimi ėshtė i ndjeshėm pėrsa i pėrket gėrmave tė ngritura dhe tė ulura. Shėmbull: 'A' dhe 'a' nuk janė e njėjta gjė.

Ju lutem shkruani njė adresė tė vlefshme e-mail

Informacion Shtesė

Datėlindja dhe mosha shfaqen nė disa faqe tė ndryshme nė forum. Nė qoftė se zgjidhni opsionin mė poshtė, vetėm administratori do e shikojė kėtė informacion.

Informacion Shtese

Tė gjitha oraret e shfaqura nė forume mund tė rregullohen automatikish qė tė tregojnė kohėn e vendit ku jetoni. Mjafton qė tė zgjidhni orėn e saktė nga lista e mėposhtme.

Gjithashtu, ju ofrojmė mundėsinė qė tė pėrdorni orėn lokale tė vendit ku jetoni edhe nė forum

Herė pas here, administratori do t'u dergojė njoftime me email.

Nėse nuk dėshironi qė t'i merrni kėto mesazhe, mos e pranoni kėtė mundėsi.

Rregullat e Forumit

Nė mėnyrė qė tė vazhdoni, ju duhet tė pranoni rregullat nė vazhdim

Regjistrimi nė kėtė web-faqe ėshtė falas! Ne do tė insistojnė qė ju t'i pėrmbaheni rregullave dhe politikave tė detajuara me poshtė. Nėse ju pranoni kushtet, ju lutem kontrolloni kutine 'Unė Pranoj' dhe shtypni butonin 'vazhdojė...'mė poshtė. Nėse ju dėshironi tė anulloni regjistrimin, klikoni kėtu pėr t'u kthyer tek faqja kryesore.

Rregullat e ketij Forumi

Forumi Virtual ėshtė njė forum publik nė tė njėjtėn kohė asnjėanės nė besim fetar apo politik, ku njeh dhe rrespekton lirinė e fjalės dhe tė mendimit, pėrjashto ofendimet vulgare dhe rraciste. Si gjuhė zyrtare njihet vetem gjuha shqipe, me perjashtim tė disa nenforumeve ku mund te flitet dhe gjuhė tė huaj dhe shumė terma do jen ne gjuhėn e huaj sepse ne shqip nuk ekziston fjala. Cdo anėtar i rregjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave me poshte nė mėnyrė qe nė forum te krijohet nje atmosfere e kėndshme pėr tė gjithė pjesėmarresit.

Nuk duhet tė beni dallime fetare sepse ē'do antarė duhet tė tregohet jashtėzakonisht i ndjeshėm nė mendimet apo paragjykimet qė ai mund tė ketė pėr njė fe apo komunitet tė caktuar.I lini menjanė paragjykimet krahinore .Ēdo antarė i forumit ėshtė i lirė qė tė ketė bindjet e veta politike, ashtu si ēdo anėtar i forumit duhet tė respektojė bindjet e shqiptarėve tė tjerė, pavarėsisht se mund tė jenė nė kundėrshtim me tė tyret

Fakti qė ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit tė tė tjerėve. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni edhe mendimet qė mund tė jenė nė kundershtim me tė tuat. Nuk mund te shani edhe te ofendoni anetaret te tjere, sepse nje sjellje e mire ju fisnikeron, gjithashtu fitoni rrespektin e anėtareve tė tjerė.

Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshėm, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jetė tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme. Fakti qė tė gjithė marrin pjesė nė forum tregon qė tė gjithė janė shqiptare. Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botėkuptim, asnjėherė nuk duhet tė cėnoni integritetin e anėtarėve tė forumit sepse nuk jeni duke diskutuar me njė ekran por me shume shqiptarė nga mbarė bota. Respekti mbi njėri-tjetrin duhet ta mbani parasysh ēdo minutė qė shpenzoni nė forum nė kėtė menyrė cdo gjė do tė ece mė mire dhe bukur!

Administratori i [ARG:2 UNDEFINED] ka tė drejtė tė modifikoj cdo temė, tė fshij atė apo ti heqi e shtoj dicka.